Megfelelőségi igazolás auditálása

2023.01.11. 14:21

Az ESD védelmi program kidolgozása és alkalmazása magától értetődő.

Ami lehet, hogy kevésbé az, a folyamatos felülvizsgálat, ellenőrzés, elemzés, visszajelzés és fejlesztés szükségessége. Folyamatos kérésekre számíthat majd arra nézve, hogy határozza meg a program pénzügyi megtérülését és igazolja a kiadásokat az elért költségmegtakarításokkal. A technológiai változások meg fogják követelni a fejlesztéseket és módosításokat. Az alkalmazottak és a felső vezetés számára történő visszajelzés alapvető fontosságú. A vezetői elkötelezettség szakadatlan megerősítést igényel majd.

Az oktatáshoz hasonlóan, a program megfelelősségének rendszeres ellenőrzése és auditálása kulcsfontosságúvá válik az ESD védelmi programok sikeres menedzselésében. Az auditálási folyamat puszta létezése ösztönzi a program eljárásainak való megfelelést. Segíti a vezetői elkötelezettség erősítését. A program megfelelőségének ellenőrző riportjai indukálják a szükséges helyesbítések elvégzését és segítik a folyamatos fejlesztés kialakítását.

Az ESD védelmi eljárások rendszeres megfelelőségi igazolásából számos előnyre tehetünk szert.

Előzze meg a problémákat, mielőtt felmerülnének, ahelyett, hogy mindig tüzet oltanának. Határozza meg a problémákat és tegyen helyesbítő intézkedést. Határozzon meg olyan területeket, ahol a program gyenge lehet, és biztosítson megfelelő információt a folyamatos fejlesztéshez.  Hatékonyan használja fel a limitált erőforrásokat. Határozza meg, hogy mikor szükséges az alkalmazottak ismételt képzése. Fejlessze a hozamokat, a termelékenységet és a megbízhatóságot. Az ESD védelmi programot tegye egyetlen sikeres, közös erőfeszítéssé. Az ESD védelmi program megfelelőségi igazolásának auditálása az ESD védelmi programterv elvárt limiteihez képest méri a teljesítményt. Az ESD program megfelelőségének igazolása alatt jellemzően az ESD védett területek (EPA) időszakos felülvizsgálatát és áttekintését értjük, ellenőrizve a csomagoló anyagok helyes használatát, a csuklópántok viselését, a meghatározott eljárások követését és hasonló elemeket. Az auditálás a folyamatokra és létesítményekre vonatkozó informális kérdőívektől formálisabb, harmadik fél által végzett ISO 9000 vagy ANSI/ESD S20.20 tanúsítású auditálásig terjedhet.

Forrás:

Fundamentals of Electrostatic Discharge
Part 4: Training and Auditing
© 2013, EOS/ESD Association, Inc., Rome, NY

https://www.esda.org/esd-overview/esd-fundamentals/part-4-training-and-auditing/

Partnereink